1 » 2 » Organizowanie pracy małych zespołów - podręcznik3
Organizowanie pracy małych zespołów - podręcznik 1Organizowanie pracy małych zespołów - podręcznik 2

Organizowanie pracy małych zespołów - podręcznik

Koszt wysyłki: od 9,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:POCZTA POLSKA ---> płatność przelewem lub przez PayU - 9,00 zł
POCZTA POLSKA ---> zapłata przy odbiorze - 16,00 zł
KURIER ---> płatność przelewem lub przez PayU - 17,00 zł
KURIER ---> zapłata przy odbiorze - 20,00 zł
Odbiór osobisty w biurze Wydawnictwa - 0,00 zł

Kod EAN: 978-83-7735-038-6

Cena: 18,90 zł

Ilość: szt.
Dodaj do koszyka

dodaj do schowka

Cena książki zmienia się w zależności od liczby kupowanych egzemplarzy - zobacz szczegóły.

  • Opis produktu
  • Spis treści
  • Notka MEN
  • Materiały dodatkowe
  • W zestawie taniej (1)
  • Recenzje produktu (0)

Autor: Iza Flor

 O książce:

Obecnie jest to jedyny podręcznik z zakresu organizacji pracy małych zespołów (OMZ) dopuszczony do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej (stan na sierpień 2018 r.).

Podręcznik obejmuje wszystkie zagadnienia dotyczące organizacji pracy małych zespołów (OMZ) występujące w podstawie programowej kształcenia w zawodach – w części wspólnej dla wszystkich zawodów. Może być wykorzystywany w technikach i szkołach policealnych kształcących we wszystkich zawodach, a także na kursach i szkoleniach oraz do samokształcenia.

W podręczniku autorka nie ogranicza się tylko do haseł występujących w podstawie programowej – podstawa programowa stanowi szkielet, w oparciu o który omówiona została cała gama zagadnień dodatkowych. Oprócz podstawowej wiedzy z zakresu organizowania pracy małych zespołów podręcznik zawiera również wiele przykładów, które pokazują, w jaki sposób można tę wiedzę wykorzystać w praktyce. Podręcznik jest przydatny dla wszystkich osób, które w pewnym momencie swojej drogi zawodowej staną wobec wyzwania, jakim jest kierowanie zespołem ludzi.

Podręcznik składa się z siedmiu rozdziałów. Na końcu trzech rozdziałów zamieszczono studium przypadku, które zachowuje ciągłość i na prostym przykładzie przedstawia praktyczne wykorzystanie teorii omawianej w tych rozdziałach. Każdy z rozdziałów zakończony jest podsumowaniem i zestawem pytań sprawdzających. Dodatkowo na końcu podręcznika zamieszczony został słownik najważniejszych pojęć z zakresu organizacji pracy.

Plany nauczania, opracowane przez ORE dla techników i szkół policealnych, zawierają przedmiot "kompetencje społeczne i organizacja pracy zespołów”. W naszych podręcznikach "Organizowanie pracy małych zespołów" i „Kompetencje personalne i społeczne omówione są wszystkie zagadnienia występujące w ramach tego przedmiotu.

Podręcznik zawiera:

  • 130 stron formatu B5
  • 19 tabel
  • 29 rysunków
  • 10 wzorów
  • 65 przykładów
alt Spis treści
alt Fragment

ISBN 978-83-7735-038-6
Wydanie 2015 r.

 Fragmenty recenzji:
„Treści podręcznika w sposób systematyczny i uporządkowany pozwalają na osiągnięcie efektów opisanych w podstawie programowej kształcenia w zawodach w formie efektów kształcenia «Organizowanie pracy małych zespołów» (OMZ) wspólnych dla wszystkich zawodów. Warstwa informacyjna zawarta w podręczniku i zastosowany sposób przekazu czyni go również praktycznym poradnikiem dla wszystkich zainteresowanych omawianą problematyką.”

„Poszczególne rozdziały zawierają podstawowe wiadomości teoretyczne, poparte interesującymi przykładami oraz wzorami dokumentów. Część teoretyczną uzupełniają przykłady (ćwiczenia, pytania problemowe) w każdym rozdziale, obejmujące problematykę w nim poruszoną. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono podsumowanie nazwane «podsumowanie rozdziału» oraz «sprawdź siebie», które to podsumowania sprawdzają właściwe zrozumienie i przyswojenie treści zawartych w wykładzie.”

 O autorce:
Iza Flor – absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ma za sobą także studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami. Zdobywała je, pracując dla firm komercyjnych, prowadząc własną działalność gospodarczą, a także kierując organizacją pozarządową. W swojej karierze zawodowej była m.in. dyrektorem marketingu, dyrektorem sprzedaży i dyrektorem zarządzającym. Przez blisko pięć lat zasiadała w Europejskiej Radzie BirdLife International – globalnej organizacji zrzeszającej ponad sto organizacji ochrony przyrody z całego świata, a przez dwa lata była jej przewodniczącą. Obecnie zajmuje się działalnością konsultingową z zakresu zarządzania strategicznego, optymalizacji procesów, budżetowania oraz zdobywania i rozliczania funduszy europejskich.

1. Praca
    1.1. Co to jest praca?
    1.2. Praca jako źródło dochodów
    1.3. Praca jako źródło satysfakcji
    1.4. Prawne podstawy świadczenia pracy

2. Planowanie pracy zespołu
    2.1. Praca ludzi w organizacji
    2.2. Zadania indywidualne i zespołowe
    2.3. Definiowanie zadań cząstkowych
    2.4. Kolejność wykonania zadań cząstkowych
    2.5. Terminy wykonania zadań cząstkowych
    • Studium przypadku

3. Dobieranie osób do wykonania przydzielonego zadania
    3.1. Wprowadzenie
    3.2. Grupowanie zadań cząstkowych
    3.3. Określanie niezbędnych kompetencji
    3.4. Wybór członków zespołu
    3.5. Poszukiwanie nowych pracowników
    3.6. Poszukiwanie zleceniobiorców
    3.7. Poszukiwanie firmy zewnętrznej lub osoby wykonującej dzieło (podwykonawcy)
    3.8. Oddelegowanie wybranych osób do wykonania zadań cząstkowych

4. Kierowanie wykonaniem przydzielonego zadania
    4.1. Wprowadzenie
    4.2. Motywacja i motywowanie

5. Komunikowanie się ze współpracownikami
    5.1. Proces komunikacji
    5.2. Formy komunikacji
    5.3. Kanały komunikacji
    5.4. Przeszkody w komunikacji
    5.5. Wielkie kwantyfikatory
    5.6. Kierunki komunikacji w organizacji

6. Ocena jakości wykonania przydzielonego zadania
    6.1. Wprowadzenie

7. Wprowadzanie usprawnień technicznych i organizacyjnych
    7.1. Pojęcie usprawnień technicznych i organizacyjnych
    7.2. Identyfikowanie obszarów wymagających usprawnień i czasu ich wprowadzenia
    7.3. Filozofia kaizen
    7.4. Organizacja ucząca się

Podręcznik jest dopuszczony do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej i wpisany do wykazu MEN pod numerem 8/2015
(Patrz: Wykaz podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego przeznaczonych do kształcenia w zawodach opracowanych zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach)

Obecnie jest to jedyny podręcznik z zakresu organizacji pracy małych zespołów (OMZ) dopuszczony przez MEN (stan na lipiec 2018 r.).

Do podręcznika Organizowanie pracy małych zespołów mamy opracowane następujące materiały dodatkowe dla nauczycieli:

1. Plany wynikowe i programy nauczania:
  • Plan wynikowy „Kompetencje personalne i społeczne i organizacja pracy małych zespołów” przeznaczony dla techników i szkół policealnych, w których na kompetencje personalne i społeczne oraz organizację pracy małych zespołów przeznaczono łącznie 30 godzin lekcyjnych (jest on przeznaczony m.in. dla techników i szkół policealnych, które w roku szkolnym 2018/2019 realizują plany i programy nauczania opracowane w 2017 roku przez ORE)
  • Program nauczania obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kompetencji personalnych i społecznych (KPS) i organizacji pracy małych zespołów (OMZ) dla techników i szkół policealnych (jest on przeznaczony m.in. dla techników i szkół policealnych, które w roku szkolnym 2018/2019 realizują plany i programy nauczania opracowane w 2017 roku przez ORE)
  • Plan wynikowy „Organizacja pracy małych zespołów” – przeznaczony dla techników i szkół policealnych, w których na organizację pracy małych zespołów przeznaczono 30 godzin lekcyjnych
  • Program nauczania obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu organizacji pracy małych zespołów dla techników i szkół policealnych, w których na organizację pracy małych zespołów przeznaczono 30 godzin lekcyjnych
2. Zestaw 4 testów (dla dwóch grup)
3. Prezentacje:
  • Kierowanie wykonaniem przydzielonego zadania
  • Planowanie pracy zespołu
  • Wprowadzanie usprawnień technicznych i organizacyjnych

Warunki otrzymania materiałów dodatkowych znajdą Państwo w tym miejscu.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję
Książki, którymi Państwo również mogą być zainteresowani