Strona główna » Organizowanie pracy małych zespołów » Organizowanie pracy małych zespołów - podręcznik
Organizowanie pracy małych zespołów - podręcznik 1Organizowanie pracy małych zespołów - podręcznik 2
Organizowanie pracy małych zespołów - podręcznik 1
Organizowanie pracy małych zespołów - podręcznik 2
Promocja

Organizowanie pracy małych zespołów - podręcznik

Koszt wysyłki: od 14,00 zł

Kod EAN: 978-83-7735-158-1

Cena: 14,70 zł

Cena poprzednia: 29,40 zł

pozostało do końca promocji

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki to 29,40 zł

Ilość: szt.
Dodaj do koszyka

dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Spis treści
  • Notka MEN
  • Materiały dodatkowe
  • Wykaz aktów prawnych
  • Recenzje produktu (0)

Autorka: Iza Flor

 O książce:
Podręcznik może być wykorzystywany w technikach i szkołach policealnych kształcących we wszystkich zawodach, a także na kursach i szkoleniach oraz do samokształcenia.

Szczegółowe informacje dotyczące wykorzystania podręcznika do kształcenia w poszczególnych zawodach – wraz ze wskazaniem trzyliterowych kwalifikacji oraz ich części i konkretnych efektów kształcenia – dostępne są w dodatkowym pliku, który znajdziecie Państwo pod tym linkiem.

Podręcznik przedstawia podstawową wiedzę z zakresu organizowania pracy małych zespołów oraz zawiera studium przypadku i wiele przykładów i wzorów dokumentów – pokazujących, w jaki sposób można tę wiedzę wykorzystać w praktyce. Książka będzie przydatna dla tych, którzy w pewnym momencie swojej drogi zawodowej staną wobec wyzwania, jakim jest kierowanie zespołem ludzi – nie jest to bowiem czymś, co przydarza się wyłącznie kierownikom.

Podręcznik składa się z siedmiu rozdziałów. Na końcu trzech rozdziałów zamieszczono studium przypadku, które zachowuje ciągłość i na prostym przykładzie przedstawia praktyczne wykorzystanie teorii omawianej w tych rozdziałach. Każdy z rozdziałów zakończony jest podsumowaniem i zestawem pytań sprawdzających. Dodatkowo na końcu podręcznika zamieszczony został słownik najważniejszych pojęć z zakresu organizacji pracy.

Obecnie w sprzedaży znajduje się czarno-białe wydanie (dodruk) książki z 2019 roku.

Książka zawiera:

  • 131 stron formatu B5
  • 19 tabel
  • 29 rysunków
  • 10 wzorów dokumentów
  • 65 przykładów

alt Spis treści
alt Fragment

ISBN 978-83-7735-158-1
Wydanie II (2019 r.)

 Fragmenty recenzji:
„Treści podręcznika w sposób systematyczny i uporządkowany pozwalają na osiągnięcie efektów opisanych w podstawie programowej kształcenia w zawodach w formie efektów kształcenia «Organizowanie pracy małych zespołów» (OMZ) wspólnych dla wszystkich zawodów. Warstwa informacyjna zawarta w podręczniku i zastosowany sposób przekazu czyni go również praktycznym poradnikiem dla wszystkich zainteresowanych omawianą problematyką.”

„Poszczególne rozdziały zawierają podstawowe wiadomości teoretyczne, poparte interesującymi przykładami oraz wzorami dokumentów. Część teoretyczną uzupełniają przykłady (ćwiczenia, pytania problemowe) w każdym rozdziale, obejmujące problematykę w nim poruszoną. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono podsumowanie nazwane «podsumowanie rozdziału» oraz «sprawdź siebie», które to podsumowania sprawdzają właściwe zrozumienie i przyswojenie treści zawartych w wykładzie.”

 O autorce:
Iza Flor – absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ma za sobą także studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami. Zdobywała je, pracując dla firm komercyjnych, prowadząc własną działalność gospodarczą, a także kierując organizacją pozarządową. W swojej karierze zawodowej była m.in. dyrektorem marketingu, dyrektorem sprzedaży i dyrektorem zarządzającym. Przez blisko pięć lat zasiadała w Europejskiej Radzie BirdLife International – globalnej organizacji zrzeszającej ponad sto organizacji ochrony przyrody z całego świata, a przez dwa lata była jej przewodniczącą. Obecnie zajmuje się działalnością konsultingową z zakresu zarządzania strategicznego, optymalizacji procesów, budżetowania oraz zdobywania i rozliczania funduszy europejskich.

1. Praca
    1.1. Co to jest praca?
    1.2. Praca jako źródło dochodów
    1.3. Praca jako źródło satysfakcji
    1.4. Prawne podstawy świadczenia pracy

2. Planowanie pracy zespołu
    2.1. Praca ludzi w organizacji
    2.2. Zadania indywidualne i zespołowe
    2.3. Definiowanie zadań cząstkowych
    2.4. Kolejność wykonania zadań cząstkowych
    2.5. Terminy wykonania zadań cząstkowych
    • Studium przypadku

3. Dobieranie osób do wykonania przydzielonego zadania
    3.1. Wprowadzenie
    3.2. Grupowanie zadań cząstkowych
    3.3. Określanie niezbędnych kompetencji
    3.4. Wybór członków zespołu
    3.5. Poszukiwanie nowych pracowników
    3.6. Poszukiwanie zleceniobiorców
    3.7. Poszukiwanie firmy zewnętrznej lub osoby wykonującej dzieło (podwykonawcy)
    3.8. Oddelegowanie wybranych osób do wykonania zadań cząstkowych

4. Kierowanie wykonaniem przydzielonego zadania
    4.1. Wprowadzenie
    4.2. Motywacja i motywowanie

5. Komunikowanie się ze współpracownikami
    5.1. Proces komunikacji
    5.2. Formy komunikacji
    5.3. Kanały komunikacji
    5.4. Przeszkody w komunikacji
    5.5. Wielkie kwantyfikatory
    5.6. Kierunki komunikacji w organizacji

6. Ocena jakości wykonania przydzielonego zadania
    6.1. Wprowadzenie

7. Wprowadzanie usprawnień technicznych i organizacyjnych
    7.1. Pojęcie usprawnień technicznych i organizacyjnych
    7.2. Identyfikowanie obszarów wymagających usprawnień i czasu ich wprowadzenia
    7.3. Filozofia kaizen
    7.4. Organizacja ucząca się

Do podręcznika Organizowanie pracy małych zespołów mamy opracowane następujące materiały dodatkowe dla nauczycieli:

1. Plany wynikowe i programy nauczania przeznaczone do wykorzystania w roku szkolnym 2019/2020:
  • Plan wynikowy i program nauczania – dla klas I techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej – 30 godzin (2019 r.)
  • Wspólny plan wynikowy i program nauczania w zakresie KPS i OMZ – dla klas I techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjum i ośmioletniej szkoły podstawowej – przeznaczony do szkół, w których treści nauczania dotyczące KPS i OMZ są realizowane w ramach jednego przedmiotu – 30 godzin (2019 r.)
  • Plan wynikowy i program nauczania – dla klas II i III techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjów – 30 godzin (2018 r.)
  • Wspólny plan wynikowy i program nauczania w zakresie KPS i OMZ– dla klas II i III techników i szkół branżowych I stopnia (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjów – przeznaczony do szkół, w których treści nauczania dotyczące KPS i OMZ są realizowane w ramach jednego przedmiotu – 30 godzin (2018 r.)
  • Plan wynikowy i program nauczania – dla klas IV techników (wszystkie zawody) – dla absolwentów gimnazjów – 30 godzin (2018 r.)
2. Zestaw 4 testów (dla dwóch grup)
3. Prezentacje:
  • Kierowanie wykonaniem przydzielonego zadania
  • Planowanie pracy zespołu
  • Wprowadzanie usprawnień technicznych i organizacyjnych

Warunki otrzymania materiałów dodatkowych znajdą Państwo w tym miejscu.

Wykaz aktów prawnych wraz z linkami do Dzienników Ustaw przydatnych w trakcie realizacji zajęć z wykorzystaniem podręcznika „Organizowanie pracy małych zespołów” (stan na 27 września 2022 r.).
1.
Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (tekst jedn. Dz.U. z 2022 r., poz. 1360, z późn. zm.)
2. Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jedn. Dz.U. z 2022 r., poz. 1510)
3. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn. Dz.U. z 2021 r., poz. 1915, z późn. zm.)

4. Ustawa z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.)

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje produktów.

Książki, którymi Państwo również mogą być zainteresowani
Inni klienci kupili również
ZATWIERDZAM
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ